Sobotna plezarija – z zamudo

V soboto sma  z Alenom (ŠAO Velenje)  plezala v Veliki Raduhi Tetino smer V+/IV 380m.Dostop je kr dolg cca 2h.Čeprav v vodničku piše 1h 15min ,vendar je bila to verjetno posledica bolj kratke noči .

Smer se začne desno od smeri Y in po treh raztežajih trave in borovcev prideš do prvega klina na razu.Pol te čakata dva raztežaja solidne plezarije  V- in V+ ,ko premagaš te težave nadaljuješ po krušljivem,travnatem in po previsnih borovcih do zadnjega lepega raztežaja IV na rob stene.Glede na opis in skico smeri sma pričakovala  lepšo plezarijo.Zaradi dveh cugov plezanja od 380 m smeri, je glih ne priporočam.Je bila pa zanimiva izkušnja,zdaj vsaj vem,kje se nahajajo smeri tam dalač zunaj v Veliki Raduhi.

Ajde-ostanite v cvetju!  BREMZA

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email

Dodaj odgovor

Zadnje novice

Vive le Fontainebleau

Letošnje leto mineva s svetlobno hitrostjo in z enako hitrostjo se približuje tudi poletje, s poletjem pa temperature v katerih lahko v plezanju zares uživaš

Preberi več »