Večerno plezanje v Srednji Raduhi

Že nekaj časa me je vleklo na kak nočni vzpon in to željo sem danes po šihtu uresničil z Zdenčem. Namenila sva se v Stanetovo zajedo v Srednji Raduhi.

Kljub torkovemu sneženju je bil dostop kar udoben, čeprav se višje gori tudi gaženju nisva izognila. Na vrhu Raduhe je zapadlo kake 20 cm novega snega, nižje pa precej manj. Pod višino 1600 m pa je deževalo. V smeri so večinoma kar dobre razmere, so pa nekateri prehodi tudi malo bolj dvomljivi s preveč ali premalo snega, zato sva se navezala na vrv.

Po izstopu iz smeri sva se znašla v gosti megli, v katero so bila ovita južna pobočja Raduhe. Ker sem v podobnih razmerah tudi v domači Raduhi že zašel, sva jo proti Durcam mahnila kar nekaj metrov pod robom stene, ki ga krasijo velike opasti in prišla do njih brez težav.

Imenitna tura, ni kaj. Bo treba kmalu ponoviti kaj podobnega.

Igor

001

003

009

010

012

016

022

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email

Dodaj odgovor

Zadnje novice

Predbožična Stanetova

Prišel je čarobni čas, mesec izobilja in dobre volje- December (dobre volje sicer je ampak gledeizobilja se da debatirati glede na razmere, količino snega, in

Preberi več »
Politika zasebnosti

Spletna stran uporablja spletne piškotke, da vam lahko zagotavljamo najboljšo uporabniško izkušnjo. Podatki piškotkov bodo shranjeni v vašem brskalniku in bodo uporabljeni za prepoznavanje napredka na spletni strani, za prilagoditev strani, za izbolšanje celotne uporabniške izkušnje in za Google Analytics.